Вибори до Верховної Ради 9 скликання мають відбутися 27 жовтня

Соціологи продовжують вивчати електоральні вподобання українців. Соціологічна група «Рейтинг» з 16 листопада по 10 грудня 2018 року з’ясовувала, за кого проголосували б громадяни України, якби парламентські вибори проходили наступної неділі.

Згідно з дослідженням, до Верховної Ради пройшли б шість партій. Лідирує у всіх областях, окрім Луганської, Донецької та Харківської, ВО «Батьківщина». За партію Юлії Тимошенко голові віддати голоси 21,7% із тих, хто визначився і піде на вибори.

У Луганській області «Батьківщину» підтримують 13% опитаних, у Донецькій – 14%, у Харківській – 14%. В інших областях за партію віддали б свої голоси від 21% до 29% опитаних.

Майже вдвічі менше респондентів підтримали партію «Слуга народу» – 12,4%.

Також у Раду би пройшов «Блок Петра Порошенка» – 9,6%, «Опозиційний блок» – 9,5%, Громадянська позиція – 7,8% та Радикальна партія – 6,5%.

Також соціологи зазначають, що на Луганщині, Донеччині та Харківщині найбільше підтримують «Опозиційний блок» – 24%, 19% та 16% відповідно.

Крім того, з урахуванням похибки, у Раду має шанс пройти партія «Укроп», за яку готові проголосувати 4,6% опитаних.

Опитування проводилось з 16 листопада по 10 грудня 2018 року серед 40 тисяч повнолітніх мешканців усіх областей, крім окупованих територій. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше 2,4%, на рівні України – не більше 0,5%.