Одним з ініціаторів повернення бюсту Леніна на місце богині був голова ялтинського відділення КПРФ Іван Павличенко

У Нікітському ботанічному саду в окупованому Росією Криму бронзову статую богині Флори замінять на мармуровий бюст Леніна. Пам’ятник радянському вождю ухвалив повернути на місце підконтрольний РФ суд. Про це інформує Крим.Реалії.

Заступник директора Нікітського ботанічного саду Андрій Паштетський розповів, що скульптуру Флори подарували на 200-річний ювілей Нікітського ботанічного саду в 2012 році. Водночас вчена рада тоді забула викреслити з реєстру пам’яток культурної спадщини бюст Леніна. А після анексії в 2014 році всі дані реєстру передали в тому ж вигляді, тож вийшло, що сад самовільно демонтував пам’ятник культурної спадщини.

«Хоча ми його нікуди не викинули, він стоїть в 200 метрах від скульптури Флори у будівлі музею саду, поруч із бюстом Молотову, який з 1937 року займав місце, куди в 1957 році встановили Леніна», – сказав Паштетський.

Одним з ініціаторів повернення бюсту Леніна на місце богині був голова ялтинського відділення КПРФ, депутат ялтинської міськради Іван Павличенко. Рішення суду про повернення Леніна він сприйняв як перемогу своєї партії.