12 липня забудовник намагався розпочати підготовчі роботи. Місцеві мешканці цьому завадили

У Києві – черговий конфлікт між між місцевою громадою та представниками ІБК «Центробуд». Компанія збирається будувати П-подібну 16-поверхівку на місці, де нині розташована зелена зона. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив громадський активіст Олександр Солонько.

У 2007 році Київрада ухвалила рішення про передачу земельної ділянки на перетині вулиць Львівської та Живописної.

«Тоді банда Черновецького практикувала абсурдний спосіб внесення змін до Генерального плану міста Києва в інтересах конкретних забудовників по кожній земельній ділянці окремо. Тобто рішення ухвалювалося про передачу земельної ділянки під будівництво, і цим же рішенням, наприклад, вносилися зміни в Генплан в частині цієї ділянки» – зазначає активіст.

За словами Солонька, подібна ситуація повторилася і в цьому випадку. 12 липня 2007 року Київрада ухвалила рішення N 1106/1767 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕНБУДКОНТРАКТ» земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування громадсько-житлового комплексу з нежитловими приміщеннями та об’єктами соціального призначення та підземними паркінгами на перетині вул. Львівської та вул. Живописної у Святошинському районі м. Києва». За словами представників «Центробуду», вони фактично здійснюють підряд. Земля ж перебуває в оренді у «Південбудконтракту». Пунктом 4 цього рішення було передбачено внести зміни до Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року. Вони були затверджені рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 N 370/1804, а саме: перевести територію загальною площею 0,56 га з території садибної забудови до території багатоповерхової житлової і громадської забудови.

«Таких рішень шобла Черновецького свого часу наприймала досить багато. Як бачимо, кияни продовжують пожинати гіркі плоди цієї афери за сприяння нинішньої влади. Адже дозвіл на будівництво видавався нещодавно – в березні 2017 року. Ні контрольної картки на порушення благоустрою, ні паспорта будівництва немає. Табличку з інформацією забудовник виставляє на кілька годин на день – вона стоїть, поки люди на роботі, а потім її забирають», – повідомляє громадський активіст.

12 липня забудовник намагався розпочати підготовчі роботи. Місцеві мешканці, зокрема, жителі будинку на Львівській, 59 та інших прилеглих будинків, завадили цьому. Забудовник викликав поліцію. Солонько наголошує, що слідчо-оперативну групу чекали близько 5 годин. Приїжджали два патрулі, один з яких порекомендував представникам забудовника зупинити роботи.

«Чому «Центробуд» форсує – цілком зрозуміло. Питань до забудови багато. Тим більше, що місцева громада категорично проти. Жодної інфраструктури, як транспортної, так і соціальної, в мікрорайоні немає. Є дуже сумнівне рішення Київради про зміну Генплану 2020, до якого багато питань в площині закону», – наголошує Солонько.

Він уточнив, що Олег Чернецький, депутат Київради від ВО «Свобода» в 91-му окрузі, скерував депутатське звернення до Нацполіції на підтримку заяви, яку написали місцеві мешканці.

«Водночас забудовник хоче якнайшвидше розпочати будівництво в обхід позиції громади, але, як показує практика, в Святошинському районі громада дуже швидко вчиться відстоювати свій життєвий простір. Тому, які б ресурси не були задіяні, інтереси громади мають бути дотримані», – резюмує Солонько.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ