Партія Тимошенко задекларувала 7,5 мільйонів гривень пожертвувань від громадян

Партія «Батьківщина» отримала найвищий рівень «народної» підтримки – громадяни перерахували їй понад 7,5 мільйонів гривень. Однак з’ясувалося, що більшість спонсорів навіть не знають, що фінансують політичну партію. Про це повідомляє рух «Чесно».

Співробітники НАЗК ініціювали перевірку, під час якої з’ясовували у «донорів» «Батьківщини», чи справді вони перераховували власні кошти на рахунок партії. Цікаво, що більшість «вкладників» вперше дізналися про те, що перераховували комусь кошти. Люди здивовані і налякані тим, що їхні персональні дані використовують сторонні особи, адже для перерахунку коштів на користь партії потрібні паспортні дані, ідентифікаційний номер, адреса проживання та номер телефону.

Зазвичай, дані однієї й тієї ж людини використовували для низки платежів, при цьому змінюючи їй місце проживання. До прикладу, нібито від Олександра Лясоти було 9 платежів. Загальна сума склала майже 20 тисяч. Місця проживання вказані різні – Вишгород, Фастів, Обухів. Сам же Лясота зазначає, що немає ніякого відношення до «Батьківщини» і грошей не перераховував.

Рух «Чесно» з’ясував, що більшість «донорів» – з Київщини. Гроші перераховували часто в один день та однаковими сумами. Кошти нібито надавали безробітні, пенсіонери, медики, освітяни.

Голова обласного осередку «Батьківщини» Костянтин Бондарєв, який претендував на посаду голови КОДА, від коментарів з цього питання відмовився.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ