Справа Добкіна потенційно провальна

Усе, що прозвучало на засіданні Регламентного комітету, зокрема щодо Михайла Добкіна, буде з тріском розвалене в суді. Такий прогноз зробила відомий юрист, кандидат юридичних наук Ганна Маляр в ефірі ZIK.

«Я навмисно витратила час і повністю переглянула пряму трансляцію засідання Регламентного комітету щодо Михайла Добкіна, щоби юридично оцінити цей процес. У мене як у громадянина України є запитання до колишньої харківської влади з приводу сепаратистських проявів», – заявила Маляр.

«Я хочу, щоб правоохоронні органи це перевірили. І ці питання є практично в усієї держави. Говорячи про можливу відповідальність цих людей, нас цікавить саме цей аспект. Адже ледь не відбулась Харківська республіка, і чомусь Янукович поїхав саме в Харків», – підкреслила юрист, додавши, що натомість його звинувачують у використанні лазівки у законодавстві.

За словами експерта, «лазівкою», що дозволяла кооперативам фактично на безкоштовній основі отримувати міську землю під забудову користувалися не тільки в Харкові, а й практично всі забудовники в Україні.

«Окрім того там було звинувачення у шахрайстві, але по тій справі,у  якій фігурує Добкін, немає потерпілих. А з кримінального права ми знаємо, що в справах про шахрайство мусить бути потерпілий. Однак Генпрокурор заявив, що потерпілим є «місто Харків», – зауважила кримінолог.

Тому, на її думку, цілком імовірно, що влада намагається притягнути до відповідальності Добкіна таким чином, щоб потім суд його виправдав.

«Ніхто не сумнівається, що треба вести розслідування щодо харківської влади. Але здається, що це гра у піддавки. Нинішня влада дуже неохоче, вимушено намагаються притягнути до відповідальності своїх опонентів таким чином, щоб потім суд їх виправдав. Тому що все, що я почула на комітеті буде все розвалене з тріском в суді», – спрогнозувала фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ