Владислав Мангер відсторонений від посади до 6 квітня

Шевченківський суд відсторонив від посади голову Херсонської облради Владислава Мангера, якого підозрюють в організації вбивства активісти Катерини Гандзюк. Про це повідомляє Громадське.

Мангер відсторонений з посади на місяць – до 6 квітня. У такий спосіб суд частково задовольнив клопотання прокуратури.

За даними видання, прокуратура просила відсторонення на 2 місяці, наголошуючи на тому, що, перебуваючи на посаді, підозрюваний здійснюватиме тиск на чинних та потенційних свідків у справі, зокрема працівників Херсонської облради, а також може знищити докази та перешкоджати слідству.

Адвокати Мангера заперечували щодо задоволення відповідного клопотання, наголошуючи, що прокуратура не має достатньої кількості доказів причетності Мангера до вбивства Гандзюк.

Також вони стверджували, що всі зусилля прокуратури були від самого початку спрямовані на зняття Мангера, як представника опозиційної сили, з посади перед виборами в Україні, і заявили, що жоден з працівників облради не є свідком у справі, а посада підозрюваного передбачає лише організацію роботи 30 осіб депутатського корпусу.

«Сам підозрюваний зазначив, що справа є політично вмотивованою, а свідків, про яких говорить прокуратура, він не знає і не може на них впливати. Мангер додав, що одразу після вручення підозри збирався піти у відпустку на час розслідування», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що захисники посадовця заявили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Нагадаємо, 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Сам Мангер звинувачення відкидає, а на суді заявив, що Гандзюк нібито співпрацювала з СБУ, а напад буцімто організував генерал СБУ Данило Доценко.

Вночі 15 лютого суд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави в розмірі 2,5 млн грн. Пізніше його адвокат вніс за нього заставу, і голова облради вийшов на волю.

На Мангера одягнули електронний браслет. Він запевняв, що нікуди не тікатиме і навіть повернувся на роботу в облраду.

В інтерв’ю «Українській правді» Мангер заявив, що Гандзюк мала конфлікти з різними владними структурами і навіть з Порошенком.

Водночас в Адміністрації президента Петра Порошенка запевнили, що у нього не було конфлікту з херсонською активісткою Катериною Гандзюк, яка померла через два місяці після того, як її облили кислотою.

В Службі безпеки повідомляли, що Мангер двічі під час проведення допитів відмовився давати свідчення.