Голова НПУ Сергій Князєв заперечує, що розслідування справи Гандзюк було неефективним

Підбурювачі нападу на виконуючу обов’язки керуючого справами мерії Херсона, антикорупційну активістку Катерину Гандзюк встановлені й притягнуті до відповідальності. Про це заявив голова Нацполіції Сергій Князєв, передаєть Українські новини.

«Всі ланки виконавців, співвиконавців, організаторів, співорганізаторів були встановлені. Також були встановлені підбурювачі, деякі притягнуті до відповідальності», – заявив він.

Водночас Князєв назвав домислами інформацію про родинні зв’язки підозрюваного в організації злочину Сергія Торбина і одного з керівників поліції Херсона.

«Ніякого офіційного свідчення, що офіцер поліції «прикривав» своєю посадою, своїми діями або бездіяльністю когось, немає. Жоден орган розслідування такого факту не встановив – ні Нацполіція, ні будь-який інший правоохоронний орган на сьогодні», – зазначив Князєв.

Також він заперечує, що розслідування поліцією справи Гандзюк було неефективним.

Як відомо, громадську активістку Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. Внаслідок нападу жінка отримала опіки 40% шкіри та сильне пошкодження очей.

Станом на 21 вересня Гандзюк перенесла 11 операцій. Вона перебувала в реанімації в одній з лікарень Києва. Про смерть Катерини Гандзюк стало відомо вдень 4 листопада.

Речник НПУ Ярослав Тракало повідомив, що кримінальне провадження, за яким розслідується напад на громадську активістку, перекваліфіковано на «Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб» і буде розслідуватися за пп. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ.