Євген Панов відмовився від угоди з російським слідством

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 13 липня засудив фігуранта справи «українських диверсантів» Євгенія Панова до 8 років у колонії суворого режиму, інформує Крим.Реалії.

Як відомо, ФСБ Росії в серпні 2016 року оголосила про затримання в анексованому Криму групи «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО в Лефортово, потім повернули до Криму.

Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтій були членами «групи диверсантів», яка нібито планувала вчинити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури окупованого півострова.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх «провокацією» російських спецслужб.

Захтій підписав досудову угоду зі слідством. У лютому його засудили до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу в 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

У квітні 2018 року суд перейшов до розгляду по суті справи «українського диверсанта» Панова. Звинувачений відмовився від угоди з російським слідством – йому продовжили арешт на півроку, до 26 вересня.