Затриманих податківців доставляли до Києва на гелікоптерах. Зараз всі вони – на волі

У травні минулого року правоохоронці провели масштабну антикорупційну операцію – було проведено понад 400 обшуків у податківців у 15 областях України. Зариманих тоді з пафосом доставляли до Києва гелікоптерами. Однак, зараз стало відомо, що в цій так званій справі податківців Клименка затримані вийшли з-під варти під заставу або через закінчення строку можливого арешту. Про це пише Українська правда.

На запит видання у Генпрокуратурі повідомили, що станом на 30 липня підозрювані під вартою не перебувають внаслідок закінчення передбаченого законом строку тримання під вартою – дванадцять місяців та сплаченого встановленого судом розміру застави.

Загалом слідство встановило 50 колишніх та чинних податківців, які нібито були задіяні в корупційній схемі глави Міндоходів та зборів Олександра Клименка. З них 27 осіб наразі ознайомлюються з матеріалами слідства, завершеного в березні 2018 року.

За понад рік після затримань загальна сума призначеної судом застави зменшилась у десятки разів. Спершу вона становила більше 472 мільйонів гривень. У відповіді на запит УП у серпні 2018 року прокуратура повідомила, що було сплачено 77 мільйонів, а згодом – зменшено заставу до 22 мільйонів.

Так само повернули і частину арештованого майна, загальна вартість якого становила більше 888 мільйонів гривень.

Ще двом особам уже винесені обвинувальні вироки – вони пішли на угоду зі слідством. Провадження стосовно одного підозрюваного закрите через його смерть.

Підозри у справі оголошені ще 20-ти податківцям, але їх прокуратура так і не знайшла – вони оголошені в розшук.

Крім того, під час судового розгляду можуть виникнути проблеми через кількість підозрюваних. Про це говорив і головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«Буде одна проблема. У нас немає в Україні жодної зали судових засідань, де може одночасно сісти 27 наявних на території України притягнутих податківців, інші – у розшуку, і їхніх адвокатів. Щоб знайти таке судове приміщення, треба внести зміни до відповідних законів», – зазначав Матіос.

У Генпрокуратурі не відповіли на питання УП про суд, у якому може відбутися розгляд.

Очільник військової прокуратури говорив також про обсяги матеріалів кримінальної справи, які наразі передані підозрюваним та їхнім захисникам.

«Там більше  тисячі томів матеріалів, з якими вони повинні ознайомитись… Не можна змусити підозрюваного і захисника ознайомитись більше ніж з одним томом у день. Тепер порахуйте. І це не моя примха», – наголошував прокурор.

Нагадаємо,  24 травня в 15 областях України пройшла антикорупційна операція, в якій було задіяно близько двох тисяч полісменів і 500 прокурорів. Проведено 450 обшуків. Поліція заявила, що зібрала докази того, що податкова служба під керівництвом Олександра Клименка завдала державі збитків на суму 95,921 млрд. гривень.

23 затриманих податківців доставили на вертольотах до Києва. Дванадцяти підозрюваним суд виніс рішення про утримання під вартою із можливістю внести застави від 3 до 150 мільйонів гривень (найбільша сума), сімох підозрюваних звільнили із зали суду із носінням електронного браслету та заставами від 990 тисяч до 15 мільйонів гривень.

Чотирьох підозрюваних звільнили під особисте зобов’язання з’являтися до слідчого за першим викликом і не тікати.

В Генпрокуратурі повідомляли, що у справі арештовано майно підозрюваних на суму 888,5 мільйонів гривень.