7 вересня у рамках обміну полоненими Володимира Цемаха віддали Росії

У Нідерландах слідчі перекваліфікували статус виданого Росії екс-бойовика «ДНР» Володимира Цемаха. Замість свідка він став підозрюваним у справі про катастрофу малазійського «Боінґа» MH17. Про це в інтерв’ю DW повідомила депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі.

За її словами, Спільна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили лист, в якому йдеться про те, що на даний момент Цемах розглядається в якості підозрюваного. Також повідомляється, що Пірі була автором відкритого листа президенту України Володимиру Зеленському, в якому українську владу просили не допустити передачу Цемаха російській стороні в рамках обміну полоненими.

«З міжнародної точки зору Україна має зобов’язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не стримала свою обіцянку», – підкреслила Пірі.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд звільнив з-під арешту колишнього бойовика терористичної «ДНР» Володимира Цемаха, який є одним з підозрюваних у розслідуванні катастрофи «Боїнґа» МН-17 Малазійських авіаліній в небі над Донбасом влітку 2014 року. 7 вересня у рамках обміну полоненими його віддали Росії.