Володимира Балуха з Криму судять через український прапор на подвір’ї
Володимира Балуха з Криму судять через український прапор на подвір’ї

В окупованому Криму з’явився ще один політв’язень. У суді селища Роздольне на півночі Криму розпочалося слухання кримінального провадження проти українця Володимира Балуха. Проблеми у нього почалися після того, як він вивісив на своєму будинку прапор України, пише Новая газета.

44-річний хлібороб Володимир Балух живе на околиці села Сріблянка, що за 18 кілометрів від найменшого районного центру Криму – селища Роздольне.

В грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор. Стяг України Балух вивісив і після анексії Криму Росією.

«Це приєднання я не визнаю. Навіть паспорт російський собі не став робити. Намагався жити, як раніше: обробляв свої 45 гектар пшениці та вівса і продавав», – сказав кримчанин. Він пояснив, що зібраного врожаю вистачає лише на життя.

У квітні 2015 року до нього в будинок вперше прийшли співробітники ФСБ. Володимир був у цей час у друзів і вирішив сховатися, через 11 днів повернувся додому.

За 10 днів силовики були у його матері 4 рази. Обшукали будинок, прапор України зірвали.

Дружина повідомила Володимиру, що його підозрюють у крадіжці запчастини до трактора. За версією слідства, про крадіжку Балух нібито сам розповів в пельменній за чаркою випадковій людині.

Наступного разу до нього прийшли вже за півроку – 14 листопада. Тепер його звинуватили у крадіжці автомобіля ВАЗ, про що він нібито знову ж розповів в пельменній.

Слідчі увірвалися до нього в будинок.

«Тому почали бити: по нирках і по голові. Два рази по голові вдарили явно не рукою. Я обм’як. Витягли зі спальні в кальсонах і матросці. В коридорі засунули в калоші і потягли до машини. Там поклали на заднє сидіння. А я відчуваю, що руки сильно наручниками стягнули. Попросив: «Попустіть хоч наручники». І вони попустили ось таким чином: витягли з машини, кинули на землю, і один поставив мені ногу на голову, а два інших щось з наручниками зробили і стало легше», – розповів Балух.

Обшук у його будинку ані автомобіля ВАЗ-2106, ані навіть слідів від нього не виявив. В результаті справу порушили за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади»: покарання за неї не жорстке – до року виправних робіт, а ось довести невинність – практично неможливо.

Наразі триває суд.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ