Ян Борецький: завдяки справі Бубенчика влада хоче отримати підтримку силовиків перед виборами

В Україні судять героя Революції Гідності Івана Бубенчика, який після масових убивств його побратимів насмілився чинити опір справжнім убивцям – «беркутівцям». Про те, навіщо владі саме тепер знадобилася «справа Бубенчика», пише журналіст Ян Борецький у статті для видання InfA.

«За логікою ГПУ, це Бубенчик спровокував силовиків. Уже після того, як «беркутята» та інші спецпризначенці забили на смерть багатьох майданівців. Вони, значить, незаконно, по-садистськи калічать десятки людей, але найбільшим негідником виявляється Бубенчик – бо він насмілився після масових убивств його побратимів чинити опір убивцям, які вже давно вийшли за межі закону», – підкреслює Борецький.

Однак, додає він, моральний бік цієї справи – не єдина проблема, яку створює цей прецедент: «Логіка ідеологів розкрутки «справи Бубенчика» зрозуміла – перед президентськими виборами слід заручитися підтримкою силовиків. Посадка майданівця на тлі того факту, що колишніх «беркутівців» демонстративно відмовилися переслідувати, буде чудовим подарунком мєнтовським генералам і тим, хто особисто розстрілював «бандер» на Інститутській, а зараз уникає покарання».

На думку оглядача, суд над Бубенчиком – це знак для силовиків, що у разі чого не варто боятися забивати людей на масових протестах. Мовляв, судити вас не будуть, у найгіршому разі можна втекти до Росії, Криму чи в «ДНР», а потім повернутися.

«Справа Бубенчика» також дає конкретний меседж тим, хто вважає себе представниками громадянського суспільства: «не рипайтеся, бо захочемо – всіх пересаджаємо!». Щоправда, ця ситуація підриває легітимність влади, яка прийшла після Януковича по трупах таких як Бубенчик», – наголосив оглядач, додавши, що після злочинних наказів Януковича силовики перестали бути правоохоронцями, а стали бандитами. Відповідно, Бубенчик стріляв не у правоохоронців, а в злочинців.

Повна версія статті: Ян Борецький: Іван Бубенчик і трагедія Революції Гідності