Політолог запевнив, що у справі Насірова багато чого залежить від суспільства

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі 24 зробив досить невтішний прогноз щодо скандальної справи проти відстороненого очільника ДФС Романа Насірова.

Фесенко переконаний, що рішення Апеляційного суду у справі Насірова показало, що ситуація принципово не змінилася. Суди і влада змушені рахуватися з суспільним тиском.

На думку експерта, поки критична і досить агресивна реакція громадськості буде зберігатися, у Насірова дуже мало шансів на вирок, який би відповідав його інтересам. Більше того, він може стати показовою жертвою.

За словами фахівця, у цій ситуації головні не юридичні обставини – порушував очільник ДФС закон чи ні, чи це серйозні чи формальні бюрократичні порушення, які не тягнуть на значне покарання. У цій справі, стверджує політолог, є соціально-політичний контекст – реакція громадськості на Насірова.

Щоправда, як зауважив глава «Пенти», вирок він, швидше за все, отримає. Але, можливо, помірний.

«Насіров ризикує стати показовою жертвою. З урахуванням величезного громадського тиску, скоріше за все, його адвокати і суди будуть змушені діяти дуже обережно і не поспішати з вироком. Тим більше, мова йде про справу Онищенка, а вона сама по собі складна», – підкреслив Фесенко.

Саме тому, згідно з його прогнозом, вирок буде, проте не скоро. Тим не менше, запевнив експерт, факт громадського тиску на суди дає адвокатам козир звертатися в Європейський суд з прав людини. І там у них шансів більше.

Водночас, вважає політолог, якщо раптом громадський тиск буде знижуватися або перемикатися на інші проблеми, у такому разі буде спроба спустити цю справу на гальмах або обмежитися м’яким вироком.

Читайте: Адвокати Насірова прирівняли його до Ісуса

БЕЗ КОМЕНТАРІВ