Путін
Владімір Путін – найбагатша людина в Європі та одна з найбагатших у світі

Телеканал BBC One показав документальний фільм Річарда Білтона «Таємні багатства Путіна», в якому російського президента звинувачують у тому, що він використовував свою владу, щоби накопичити таємні статки. Автор картини зустрівся з колишніми кремлівськими інсайдерами, які стверджують, що знають, як Путін «ховає свої багатства», передає Дождь.

За оцінкою автора фільму, Владімір Путін – найбагатша людина в Європі та один з найбагатших в світі. Його статки оцінюються в 40 мільярдів доларів.

Зазначається, що у господаря Кремля Путіна є нерухомість в Іспанії. Про це у фільмі говорив підполковник юстиції Андрій Зиков, який вів так звану «справу Путіна». Гроші на будівництво котеджів були нібито переведені в Іспанію корпорацією «Двадцятий трест». За фактом розкрадання бюджетних коштів керівництвом цієї корпорації було порушено кримінальну справу, яку розслідував Зиков, який у ті часи був слідчим з особливо важливих доручень. Він стверджує, що у розкраданні коштів цим акціонерним товариством замішаний особисто Путін, за чиєю ініціативою воно і було створено.

Російський бізнесмен Макс Фрідзон у фільмі звинувачує Путіна в тому, що той нібито отримав 4% нафтової компанії Фрідзона, коли був заступником мера Санкт-Петербурга. Компанія отримала ексклюзивні права на постачання авіапального в аеропорт «Пулково». За словами Фрідзона, спочатку Путін просив частку в розмірі 15%, проте в жодних документах це не було відображено. Кремль, у свою чергу, подібні звинувачення заперечує.

Люди з близького оточення Путіна називають його Міхаілом Івановичем – так звучить псевдонім президента, розповів журналісту колишній глава «Совкомфлоту» Дмітрій Скарга.

Він також розповів телеканалу, що в березні 2002 року займався передачею Путіну яхти «Олімпія» від Романа Абрамовича за 45 мільйонів доларів. За твердженням Скарги, яхта була передана Путіну через офшорну компанію, але справжнім власником був особисто президент.

«Поточні витрати на яхту оплачувалися з російського бюджету», – розповів співрозмовник BBC.

Частим гостем яхти був, зокрема, друг президента Геннадій Тимченко, який до 2014 року був власником нафтотрейдера Gunvor. У фільмі сказано, що у Путіна були інвестиції в цій компанії. Адвокати Тимченка категорично заперечують звинувачення, називаючи їх пропагандою.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Владімір Путін став першим в історії високопосадовцем, якого американський уряд відкрито назвав корупціонером. Це дає всі підстави вважати, що у Вашинґтоні не ставляться до Путіна як до легітимного президента. Заяву зробив представник Міністерства фінансів США Адам Шубін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ