США націлені на нафтову революцію після успішної революції сланцевого газу

США націлені на нафтову революцію після успішної революції сланцевого газу. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар в інтерв’ю Обозревателю.

«Заходи, заплановані в межах енергетичної політики адміністрації Дональда Трампа, спрямовані на збільшення власного видобутку. І в підсумку це призведе до скорочення імпорту. Тому що зараз США після Китаю – імпортер сирої нафти №2. Але цей імпорт постійно скорочується», – зазначив фахівець.

За його словами, ця тенденція трохи нагадує ситуацію з американським сланцевим газом.

«У 2000-х роках США були найбільшим світовим імпортером газу. Нині вони експортер. Минуло всього якихось півтора десятиліття. Довгостроковим чинником, який визначає поведінку цін, якраз і є політика Вашинґтона щодо збільшення незалежності Штатів від імпорту нафти», – підкреслив Гончар.

І ця політика вже реалізується: «У програмі адміністрації Трампа, яку опублікували в день інавгурації, найбільш чітко була прописана саме енергетична політика. По суті США хочуть повторити революцію сланцевого газу з нафтою. Це фактор, який буде постійно тиснути на нафтовий ринок. Як би не намагалися Росія, Саудівська Аравія та інші гравці якимось чином підвищити ціни – це вкрай складно уявити».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ