Ірак США
Міноборони США припускає ймовірність нової наземної операції в Іраку

У Міноборони США допустили ймовірність нової наземної операції в Іраку, спрямованої проти бойовиків «Ісламської держави». Про це заявив начальник штабу Сухопутних військ американської армії генерал Реймонд Одієрно на своїй останній перед відходом у відставку прес-конференції, передає NEWSru.com. Генерал також зазначив, що вважає Росію однією з найбільш небезпечних для США країн світу.

Поки що очолювана США коаліція обмежується регулярними бомбардуваннями позицій ІД на території Іраку. Вночі проти четверга США повідомили про перші вильоти з турецькою бази Інджирлик, яка раніше використовувалася лише для запуску безпілотників.

Військовий вважає, що наземна операція може знадобитися, якщо станеться «застій» у воєнному розумінні, і протягом найближчих місяців не вдасться домогтися прогресу в боротьбі проти ІД. При цьому він зазначив, що воєнна операція не розв’язує проблему регіону: «Ми могли б поїхати туди з деякою кількістю американських солдатів… і перемогти ІД. Проблема в тому, що через півроку ми можемо знову опинитися там, де й були… Суть у зміні динаміки: політичної, економічної – і це повинно бути зроблено там, місцевою владою».

До слова, з 2008-го по 2010 роки Одієрно очолював Міжнародні коаліційні сили в Іраку. Раніше він шкодував про те, як розвивається ситуація в країні після виведення звідти американських військ в 2011 році. Зараз в Іраку перебувають близько 3 тисяч військовослужбовців США для навчання та консультацій місцевих військових. У свою чергу, президент Барак Обама, для якого завершення війни в Іраку було основною передвиборною обіцянкою, неодноразово заявляв, що сухопутні війська в Ірак відряджено не буде.

У п’ятницю Одієрно залишає посаду начальника штабу Сухопутних військ ЗС США. Його наступником буде генерал Марк Міллі. Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міллі є активним критиком позиції Росії. Нещодавно на слуханнях у комітеті у справах Збройних сил Сенату США генерал Міллі назвав РФ головною загрозою для Америки.

Читайте: Хочеш миру – готуйся до війни: Обама застеріг Іран від провалу ядерної угоди

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ