Чорногорія отримала офіційне запрошення до Альянсу на початку грудня 2015 року

Сенат США проголосував за завершення дебатів щодо питання про вступ Чорногорії в НАТО, дозволивши таким чином поставити на голосування питання про ратифікацію членства. Про це пише Європейська правда.

За ухвалення рішення віддали свої голоси 97 членів Сенату. Лише сенатори від Республіканської партії Ренд Пол та Майк Лі проголосували проти. Остаточне голосування з цього питання очікується на поточному тижні.

Сенатори-республіканці, включаючи Джона Маккейна, вважають, що дозвіл Чорногорії приєднатися до Альянсу може стати сигналом для протистояння Росії у Східній Європі.

«Ідея, що ми можемо бути в безпеці, не вступати у взаємодію зі світом, сидіти на узбіччі й дивитися, як Путін перевертає світ – є наївною», – заявив перед голосуванням сенатор Ліндсі Ґрем.

Нагадаємо, нещодавно глава Держдепартаменту США Рекс Тіллерсон звернувся до лідерів Сенату із закликом ратифікувати угоду про вступ Чорногорії в НАТО.

Як відомо, Росія виступає проти будь-якого розширення Північноатлантичного Альянсу.

Чорногорія отримала офіційне запрошення до НАТО на початку грудня 2015 року. Для перетворення Чорногорії в повноправного члена Альянсу необхідна ратифікація відповідного документа всіма 28 країнами-членами. Станом на початок березня вже 24 країни ратифікували угоду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ