За словами Волкера, в планах США створити справжню миротворчу силу на Донбасі

Сполучені Штати Америки у жодному разі не погодяться на присутність представників РФ серед миротворів на Донбасі. На цьому наголосив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Про це дипломат повідомив виданню The Washington Post, передає Слово і Діло.

За словами Волкера, наразі США планують створити на українсько-російському кордоні в Донбасі реальну миротворчу силу, яка матиме свободу своїх дій та одночасно гарантію безпеки на всіх окупованих територіях.

Також спецпредставник НАТО нагадав, що Кремль відхилив аж 26 із 29 запропонованих пунктів щодо врегулювання конфлікту, але він збирається продовжувати переговори.

Волкер також наголосив, що план із підтримки миру на окупованих територіях гальмується через небажання РФ дотримуватися положень, які передбачають припинення вогню, відведення важкого озброєння й доступ до кордону, бо не визнає присутність своїх сил на Сході.

Утім, у США сподіваються, що презыдент РФ Владімір Путін хоча б розглядає можливість виходу зі своїх фінансових і військових зобов’язань, а Вашинґтон поки що намагається зрозуміти, на які варіанти розвитку подій може погодитися РФ.