Кибератака
США підозрюють Росію у причетності до кібератак на електромережі України

Американські безпекові агенції вивчають шкідливе програмне забезпечення, знайдене в мережі компанії «Прикарпаттяобленерго», повідомляє Радіо Свобода. Центральне розвідувальне управління, Агентство національної безпеки, Департамент внутрішньої безпеки США підозрюють, що російські урядові хакери причетні до кібератак на українські електромережі в грудні 2015 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 грудня українська компанія «Прикарпаттяобленерго» повідомила про вимкнення електроенергії, що вразило Івано-Франківськ і ще частину Прикарпаття. Атаки були настільки потужними, що могли вивести з ладу постачальників електроенергії. Згодом експерти підтвердили, що зловмисники використовували програмну платформу під назвою «BlackEnergy» для того, аби отримати доступ до мереж та встановити шкідливу програму KillDisk, яка може видаляти та перезаписувати файли.

Служба безпеки України 28 грудня звинуватила в цьому Росію. Незалежних повідомлень про причетність Москви до хакерської атаки досі немає.

До слова, кібератака в Україні може бути поганим знаком для американських енергокомпаній, оскільки відоме як BlackEnergy програмне забезпечення у 2014 році використовувалося також для атаки на енергетичні об’єкти у США. Та атака не завдала шкоди, але стурбувала безпекові й розвідувальні агенції США.

Американські комунальні агенції, зокрема, Північноамериканська рада електричної безпеки, закликали енергетичні компанії бути напоготові і перевірити захист своїх мереж з огляду на успішну атаку хакерів в Україні.

Причиною аварії назвали втручання сторонніх осіб у роботу телемеханіки – автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням. Крім того, компанія повідомила і про технічні збої в роботі свого кол-центру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ