винищувачі НАТО
Америка розмістить в Європі винищувачі для підтримки східноєвропейських членів НАТО

Сполучені Штати найближчим часом розгорнуть в Європі угруповання винищувачів F-22 в межах комплексу заходів на підтримку східноєвропейських союзників по НАТО, стривожених діями Росії в Україні. Про це заявила міністр військово-повітряних сил (ВПС) США Дебора Джеймс, пише NEWSru.com.

Міністр не надала докладної інформації про конкретну кількість літаків, дату або місце розгортання угруповання. Вона лише зазначила, що це робиться відповідно до розпорядження міністра оборони США Ештона Картера – забезпечити сильний та збалансований підхід до Росії.

Розміщення винищувачів F-22 у Європі має стати черговим кроком у реалізації ініціативи щодо захисту союзників НАТО, стурбованих все ширшою російською агресією. Як наголошується, в даний час винищувачі F-22 використовуються американцями для виконання бойових операцій в Іраку та Сирії проти бойовиків угруповання «Ісламська держава».

Минулого тижня американські ЗМІ писали, що Вашинґтон збирається відправити до Європи 12 реактивних літаків-штурмовиків А-10. У повідомленні зазначалося, що літаки посилять угруповання НАТО в Європі на випадок агресії з боку Росії. Про потенційну загрозу, що йде від Росії, раніше говорили високопоставлені військові НАТО та генсек Альянсу Йенс Столтенберг.

На початку серпня під час візиту до Фінляндії головнокомандувач НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що вважає Росію загрозою для Європи. Водночас, як писало видання Yle, генерал зазначив, що не вірить у безпосередню загрозу військових дій РФ на Балтиці.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Столтенберґ неодноразово вказував на агресію з боку Росії щодо України й попереджував, що подібна політика може поширитися й на інші сусідні з РФ країни. Він також стверджував, що російські збройні сили беруть участь у бойових діях на Донбасі незважаючи на категоричне заперечення цього факту з боку Москви. У свою чергу, Столтенберґ вважає, що, незважаючи на войовничий настрій Росії, прямої загрози для країн-учасниць Альянсу від неї немає.

Читайте: Іноземні ЗМІ: конфронтація Росія–НАТО починає жити власним життям і може стати некерованою

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ