У новому списку санкцій опинилися 13 співробітників і керівників санкт-петербурзького Агентства Інтернет-досліджень, більш відомого як «Фабрика тролів»

Адміністрація президента США Дональда Трампа запроваджує нові персональні санкції проти російських організацій і приватних осіб, звинувативши їх в організації кібератак і втручанні у виборчу кампанію 2016 року. Про це повідомляє Голос Америки.

«Адміністрація протидіє і відповідає на ворожу кіберактивність з боку Росії, включаючи спробу втручання у вибори в США, організацію руйнівних кібератак і атак на критично важливу інфраструктуру. Ці цільові санкції є частиною більш масштабної кампанії з протидії атакам, які продовжує Росія», – йдеться в заяві міністра фінансів США Стівена Мнучіна.

Зокрема, нові санкції запроваджені відносно п’яти організацій з Росії та 19 приватних осіб. Фігурантам «чорного списку» буде заборонений в’їзд в США, їхні активи і майно на території Сполучених Штатів можуть бути конфісковані. Одночасно запроваджується заборона на ділові відносини з ними для американських бізнесменів.

До першої частини нового списку потрапив власник компанії «Конкорд Менеджмент» Євгєній Пригожин, а також 12 співробітників і керівників різних підрозділів Агентства Інтернет-досліджень. Всі вони раніше вже згадувалися в обвинувальному висновку, переданому до федерального суду Вашинґтона спеціальним прокурором Робертом Мюллером 16 лютого. Звинувачення було висунуто за вісьмома статтями, включаючи змову проти США й Інтернет-шахрайство.

Крім цього, в рамках виконання закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій», схваленого Конґресом США влітку минулого року, в санкційні списки потрапили шестеро російських громадян, які, за твердженням Мінфіну США, пов’язані з Головним управлінням Генштабу МО РФ (колишнє Головне розвідувальне управління ).

Нові заходи запроваджені також проти Федеральної служби безпеки РФ і служби військової розвідки – ГУ ГШ.

«Крім протидії ворожій кіберактівності Росії, міністерство фінансів продовжує чинити тиск на Росію в зв’язку з діями, що спрямовані на дестабілізацію України, окупацію Криму, втручання у вибори, а також … корупцію та порушення прав людини. Нещодавнє використання військової нервово-паралітичної речовини для спроби вбивства двох громадян Великої Британії ще раз демонструє безрозсудність і безвідповідальність уряду Росії», – йдеться в заяві міністерства фінансів США.

Читайте: США, Німеччина і Франція долучилися до звинувачень Британії на адресу Кремля