Бомбу використали, щоби знищити бункери, в яких живуть бойовики афганського відгалуження «ІД»

США вперше в історії використали найбільшу неядерну бомбу GBU-43 – її скинули на печери, які використовувала «Ісламська держава» на сході Афганістану, повідомляє Reuters.

«Мати всіх бомб» (GBU-43) є боєприпасом з GPS-навігацією вагою 9 797 кг і вперше була випробувана у березні 2003 року, за декілька днів до початку війни в Іраку.

Цього разу її скинули з літака MC-130 в районі Ачин провінції Нанґархар неподалік кордону з Пакистаном.

Генерал Джон Ніколсон – керівник сил США і міжнародної коаліції в Афганістані – заявив, що бомба була використана, аби знищити печери і бункери, в яких живуть бойовики афганського відгалуження «Ісламської держави», також відомого як «Вілаят Хорасан».

Американський президент Дональд Трамп назвав удар по позиціях «ІД» «дуже, дуже успішною місією». Глава Білого дому також зазначив, що дуже пишається військовими США.

«Всі чудово знають, що сталося, і що я дав доручення своїм збройним силам. У нас є найкращі військові в світі, і вони виконують свою роботу як завжди», – сказав він.

Трамп додав, що був упевнений в збройних силах, адже «відверто кажучи, вони були настільки успішними останнім часом».

«Якщо ви подивитеся на те, що сталося за останні вісім тижнів, і порівняєте, що насправді сталося за останні вісім років, ви побачите, що є величезна різниця», – наголосив Трамп, при цьому він не надав детальнішої інформації про операцію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ