Гранатомети PSRL мають дальність попадання в одну тисячу метрів, однак за певних умов можуть зупинити наступ

Американська компанія «AirTronic USA» постачає в Україну удосканалену версію радянського РПГ-7 – гранатомети PSRL. Вони є смертоносною зброєю, але мають обмежену дальність попадання. Таким чином, американський уряд гарантує, що PSRL використовуватимуть лише з оборонною метою. Про це повідомляє Голос Америки.

За словами директора «AirTronic USA» Річарда Вандівера, PSRL – це система оборонної летальної зброї. Ракетні установки мають дальність попадання в одну тисячу метрів.

«Тож, допоки ці системи озброєнь лишатимуться на українській частині від кордону, це не наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використати наші системи, щоби зупинити наступ», – заявив він.

Гранатомет PSRL постачають в Україну ще з минулого року, згідно з експортною ліцензією Державного департаменту США.

Керівник компанії AirTronic USA зазначив, що посольство CША у Києві координує дії з Міноборони України, щоби контролювати, як використовується американська зброя. Крім того він уточнив, що контракт забороняє Україні перепродавати чи експортувати продукцію компанії.

«Угода поновлюється щороку, то ж це залежить від потреб України. Наразі вона не обмежена часом», – сказав Вендівер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Державний департамент США ухвалив рішення про затвердження можливого продажу Грузії ракет Javelin і пускових установок на 75 млн доларів.

Нагадаємо, 19 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що сенат США схвалив виділення 500 мільйонів доларів військової допомоги Україні. Проект закону санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру. У нього також включені положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації в американських медичних установах поранених українських військовослужбовців, а також на посилення спроможності повітряних і військово-морських сил України.