Умови тримання в ізоляторі мало чим відрізняються від тюремних

У Сполучених Штатах розгорівся скандал через дітей нелегальних мігрантів з Мексики, яких тримають на старому складі в Південному Техасі в приміщеннях, розділених металевими сітками.

У період з 19 квітня по 31 травня влада США розділила 1995 дітей з їхніми батьками, яких затримали на кордоні з Мексикою за нелегальний перетин.

Днями прикордонний патруль США дозволив журналістам ненадовго відвідати об’єкт, де перебувають сім’ї, затримані на південному кордоні. Це стало відповіддю глави Білого дому Дональда Трампа на критику його політики «нульової толерантності» щодо нелегальних мігрантів.

Якщо раніше перший нелегальний перетин кордону влада США трактувала як адміністративне порушення, то тепер це кримінальний злочин. Відповідно, дорослим висувають звинувачення в нелегальному перетині кордону, а їхніх дітей відбирають, вважаючи їх неповнолітніми без супроводу дорослих.

Нову політику адміністрації Трампа багато хто критикує. Натомість, сам Трамп написав, що США «не стануть табором для мігрантів і не перетворяться на притулок для біженців».

Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен заявила на брифінгу, що мігранти самі наражають своїх дітей на ризик, коли намагаються перетнути кордон нелегально.