У США наполягають, щоб Угорщина та її сусіди відмовилися від газопроводів Росії

Міністр енергетики США Рік Пері закликав Угорщину та її країн-сусідів відмовитися від російських газопроводів, що, як заявили у Штатах, використовують для зміцнення хватки Кремля у Центральній та Східній Європі. Про це пише Reuters.

За словами Пері, диверсифікація енергії матиме вирішальне значення для регіону, оскільки Росія раніше використовувала енергію як зброю: «РФ використовує трубопровідний проект Nord Stream-2 і багаторівневий «Турецький потік», щоб спробувати зміцнити свій контроль над безпекою та стабільністю в Центральній та Східній Європі».

Міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сійярто заявив, що «Турецький потік», споруджуваний з Росії до Туреччини, є хорошою новиною для Угорщини, оскільки він, зі щорічною потужністю від 5 до 6 мільярдів кубометрів, доставлятиме газ на південний кордон Угорщини за новим маршрутом.

Угорщина значною мірою залежить від Росії у постачанні природного газу, який нині переважно надходить через трубопровід із України. Росія також будує атомну електростанцію в Угорщині.

Сійярто також заявив, що уряд буде готовий купувати газ у Хорватії, яка будує термінал зрідженого природного газу, а також із Румунії (паливо надходитиме через «Турецький потік»).

Читайте: Угорщина поширює фейки у соцмережах про переслідування нацменшин в Україні