Обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами

Комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив законопроєкт, який має накласти санкції щодо компаній та осіб, які беруть участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомляє Європейська правда.

Законопроєкт «Про захист енергетичної безпеки Європи» зареєстрував республіканський сенатор Тед Круз. Документ схвалений у комітеті 20 голосами, двоє – проголосували проти. Щоби стати законом, проект має пройти як Сенат, так і Палату представників, потім його має підписати президент Дональд Трамп.

Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. Йдеться зокрема про дві компанії, які мають контракти на прокладку труб для «Північного потоку-2»: швейцарську Allseas й італійську Saipem.

Пропонується також посилювати тиск на «Газпром» і п’ять компаній-партнерів по «Північному потоку-2»: Uniper і Wintershall з Німеччини, британсько-нідерландську Shell, OMV з Австрії та Engie з Франції. Власникам компаній і техніки пропонують заборонити в’їзд в США і заморозити їхні активи.

Як відомо, проти проєкту газопроводу «Північний потік-2» виступають США, кілька країн Східної Європи, Скандинавії та Балтики. Вони побоюються, що газогін збільшить залежність Європейського Союзу від російського газу.