USAID – незалежне агентство федерального уряду США, що відповідає за невійськову допомогу іншим країнам

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) зупинило співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції. Про це повідомив один з членів НАЗК, заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка.

«Новий закон в дії. USAID зупинив співпрацю з НАЗК», – написав він на на своїй сторінці в Facebook.

Рябошапка припустив, що USAID припинив співпрацю з українським агентством через скандальні правки до e-декларування.

Хм.. новий закон в дії. USAID зупинив співпрацю з НАЗК.

Posted by Rouslan Riaboshapka on Tuesday, 28 March 2017

Нагадаємо, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Водночас президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Ради для узгодження змін до відповідного закону.

23 березня Рада дозволила не подавати електронні декларації військовослужбовцям контрактної форми служби і мобілізованим військовим. Цим же законом парламент зобов’язав членів громадських антикорупційних організацій і кандидатів у депутати і президенти подавати е-декларації.

Представники Британії, США, Канади та офіційний Брюссель засудили правки. Також проти деяких норм закону виступили Transparency International та Freedom House.

Одна з підстав для критики полягає в тому, що зміни суттєво ускладнюють роботу антикорупційних активістів, примушуючи інші організації відмовлятися від співпраці з ними.

Читайте: Депутатів Порошенка навчили, як хвалити скандальні правки до е-декларування

Довідка: Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID) – незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Основні напрямки роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ