Серед кандидатів на посаду керманича НБУ називають Лавренчука, Тігіпка, Гриценка, Шпека

Європейський банк реконструкції та розвитку виступає за призначення головою Нацбанку України нинішнього керівника «Райффайзен Банку Аваль» Володимира Лавренчука. Про це заявив директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж у коментарі для агентства Reuters.

Він заявив, що міжнародна спільнота залишається «дуже прихильною» до шляху реформ України, і хотів би, аби досягнення останніх трьох років «захистили та втримали».

«У цьому контексті, за умови підтвердження, слід вітати призначення Володимира Лавренчука на заміну голови НБУ, яка залишає свій пост», – заявив Маліж.

Видання також нагадує, що ЄБРР закачував в Україну майже 1 млрд. євро щороку з моменту анексії Криму Росією, але «через зростання стурбованості вимушений був попередити цього місяця, що деякі з основних реформ країни перебувають під загрозою згортання».

У свою чергу, Володимир Лавренчук заявив, що готовий очолити Нацбанк після того, як нинішня голова регулятора Валерія Гонтарєва залишить свою посаду.

Серед інших кандидатів на пост керманича НБУ називають Сергія Тігіпка, який залишив посаду голови «ТАСкомбанку». Також, за даними ЗМІ, розглядаються кандидатури голови правління «Укрексімбанку» Олександра Гриценка і голови ради Національної асоціації банків України, старшого радника «Альфа-банку» (Україна) Романа Шпека.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк не планує йти з політики та не претендує на посаду голови Національного банку.

Нагадаємо, Гонтарєва вирішила подати у відставку з посади голови Нацбанку з 10 травня. Вона також заявила, що обговорила з президентом Петром Порошенком кандидатуру свого наступника.