Дострокові вибори народних депутатів можуть відбутися 21 або 28 липня

Дострокові вибори Верховної Ради можуть відбутися 21 липня. Про це заявив лідер фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко під Адміністрацією президента після консультацій Володимира Зеленського з лідерами фракцій щодо розпуску парламенту. Про це пише Українська правда.

«Я думаю, що указ президента… Зараз за результатами розмови він направить листа голові парламенту про проведення позачергового засідання Верховної Ради для зміни виборчого законодавства. Орієнтовно вибори на 21 липня. Указ може з’явитися завтра. Вибори – на 21 липня», – заявив Ляшко.

У свою чергу, перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко сказала, що дострокові вибори народних депутатів можуть відбутися і 28 липня.

Голова фракції БПП Артур Герасимов заявив, що партія Порошенка готова до виборів.

«Блок Петра Порошенка «Солідарність» готовий до дострокових парламентських виборів і обов’язково братиме в них участь. Щодо юридичного аспекту (у розпуску Верховної Ради – ред.) – є порушення Конституції. Але виборів не боїмося, до них готові», – сказав він.

Лідер фракції «Народного фронту» Максим Бурбак заявив, що підстави для розпуску Верховної Ради відсутні.

«Жодної підстави (для розпуску Ради, – ред.) я не вбачаю. Тому вважаю, що це більше політичне рішення для того, щоби запустити перевибори до Верховної Ради, скориставшись рейтингом. Цілком логічно, що Зеленський хоче завести депутатську фракцію у Верховну Раду», – сказав він.

Водночас Бурбак додав, що «Народний фронт» піде на вибори.

«Депутати «Народного фронту» ухвалили рішення щодо участі у сумнівних дострокових  виборах. Ніхто за крісла не тримається. Ми готові відстоювати той курс і ті ідеї, які ми з 2014 року відстоюємо в парламенті», – підсумував Бурбак.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 травня Володимир Зеленський склав присягу Президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

Після складання присяги Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради. Крім того, президент запропонував урядовцям подати у відставку і звільнити посади.