Агентство прогнозує, що для отримання грошей наша держава має досягти прогресу в проведенні земельної та пенсійної реформ

Наступний транш допомоги від західних донорів Україна може отримати вже у другій половині 2017 року. Однак, для цього наша держава має виконати низку певних вимог. Такий прогноз зробило міжнародне рейтингове агенство Standard & Poor’s. Про це повідомляють Українські новини.

«Наступний транш МВФ, а також пов’язані з ними кошти зовнішніх організацій-донорів, найімовірніше, надійдуть у другій половині 2017 року – за умови, що Україна досягне прогресу в проведенні ключових земельної та пенсійної реформ», – йдеться у прогнозі.

При цьому наголошується, що основна частина коштів надається Національному банку для підтримки міжнародних резервів, однак подальше фінансування передбачає виважену фіскальну політику Кабінету Міністрів та виконання вимог МВФ, що дозволить залучати кошти Європейського Союзу та інших донорів.

Як відомо, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма загальним обсягом близько 17 млрд. доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. 2015 року Україна отримала два транші – 5 млрд. доларів в березні і 1,7 млрд. доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд. доларів.

3 квітня 2017 року стало відомо, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні четвертого траншу у розмірі 1 млрд доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ