Станіслав Зозуля, блогер

Надійшли свіжі дані про інфляцію. Так, у вересні в порівнянні з серпнем ціни зросли майже на 2%, з початку року – на 5,5%. А це означає, що найімовірніше інфляція за підсумками року знову буде двозначною і перевищить 10%.

Інфляція – один з показників, який враховується під час укладення Індексу економічної свободи Інституту Фрайзера. У дослідженні наголошується, що інфляція піддає ерозії цінність заощаджень. Таким чином, стабільні гроші мають виключно важливе значення.

Автори пишуть, що коли інфляція не тільки висока, але й волатильна, людям складніше планувати майбутнє і використовувати можливості, які дає економічна свобода. Детальніше про Індекс тут https://bit.ly/2zO7jEh

Жодного разу з 2014-го року інфляція в річному вираженні не опускалася нижче 10%. При цьому НБУ в Україні з незбагненної для мене причини має священний ореол реформаторів і лібералів. Але чи можна так назвати державний орган, який прямо не справляється зі своїми обов’язками, головна з яких – підтримка стабільності національної валюти? Моя однозначна відповідь – ні.

Час починати підбивати підсумки реформаторських устремлінь Порошенка, а також Яценюка, Гройсмана, Гонтарєвої та Смолія за підсумками 5 років. Якщо підсумувати однією фразою, вона така – корупція замість реформ. Корупція влади, корупція, як псування грошей, корупція самої правди, яка стала відносною, і найжахливіше – корупція надій, яка прокладає шлях для розчарування і популізму.

Джерело: Станислав Зозуля