Станіслав Зозуля, блогер

«Без нової монетарної політики ніякого Нового економічного курсу не буде», – Юлія Тимошенко.

Як Тимошенко буде виконувати свої обіцянки? Як взагалі соціаліст може знизити ціни на газ у 2 рази, роздати «юліну тисячу», і всіх нас ощасливити? Є три шляхи, щоб підвищити державні соціальні витрати: підвищити податки, набратися кредитів, включити друкарський верстат. Швидше за все, на перше Тимошенко не зважиться, а співпрацю з МВФ буде згорнуто, або істотно обмежено. Єдине, що залишається – це інфляційне фінансування державних витрат. Серцевина Нового економічного курсу, якщо відкинути весь інформаційний шум, – це інфляціонізм.

Внаслідок накачування грошима економіки неминуче зростають ціни. Не розуміючи, або не бажаючи зрозуміти реальну роботу ринку, в змові будуть звинувачені мафіозні олігархічні клани і фінансове закулісся. Вона стане тиснути інфляцію адміністративними засобами, введе регулювання цін на соціальні продукти, бензин. Подібним чином Тимошенко діяла 2005 року і немає підстав вважати, що зараз алгоритм буде іншим. У відповідь на дефіцит, як неминучий наслідок регулювання цін, держава займеться виробництвом. Під виглядом боротьби з олігархами будуть націоналізовані підприємства, які зовсім не мають відношення до так званих олігархів. У підсумку все закінчиться новою революцією.

Недавні борди з Тимошенко «Останній шанс для бабусі» були абсолютно огидними. Якщо вся критика Тимошенко зводиться до нижчого рівня чорнухи, а вся позитивна програма дій зі скрєпами, то нічого іншого, як перемога Мадуро в спідниці ми не заслуговуємо. У Мадуро також інфляція обчислюється багатьма нулями. Інфляція – це спосіб зробити хорошу міну при поганій соціалістичній грі; це опіум для народу, що поставляється антикапіталістично налаштованими партіями і урядами.

Я вважаю, що критикувати Тимошенко потрібно ґрунтовно, пояснюючи людям, що солідаризм (захоплення Тимошенко 10-річної давності) і фашизм – одного кореня -ізми (дуже небезпечні антидемократичні ідеї); що популізм Тимошенко буде втілювати інфляціонізмом; що все це дуже погано скінчиться. Не думаю, що Тимошенко відкличе армію з передової, адже їй цього не дозволять. Але вона розвалить державу, чим завжди неминуче закінчується соціалізм: хаосом і терором, і цим вона досягне того ж самого. На її тлі і Путін буде виглядати вершиною економічної адекватності. В цьому і полягає самий підступний план Кремля – ​​насадити нам економічного самодура, довівши всьому міжнародному співтовариству, що українці не здатні побудувати політичні та економічні інститути і їм необхідно зовнішнє управління.

Сценарію «президент Тимошенко > розділ України» ще можна уникнути. Старі і нові повинні об’єднатися, щоб запобігти більшому злу – злу інфляційного соціалізму.

Джерело: Станіслав Зозуля