Станіслав Зозуля, блогер

Російсько-американський економіст, старший науковий співробітник Інституту Катона Андрій Ілларіонов з’ясовував, який Президент України зробив більше за всіх. У вимірі зростання ВВП таким був Кучма в другий свій термін, коли з 1999 по 2004 рік ВВП на душу населення зріс на 50% (за п’ятирічку Порошенка в 2014-2018 рр. показник скоротився на 2%). Ілларіонов відповідає на закид, що лише тільки війна не дозволила Порошенку показати економічне диво: з 2008 по 2013 рік під час і після військової агресії Росії Грузія за президента Саакашвілі збільшила ВВП на 25%. То чи можна все списати на війну?

Але Порошенко таки з(а)робив найбільше, проте з тим зауваженням, що не для України, а для себе. Дані, які наводить Ілларіонов це підтверджують. В той час як сотня найбагатших громадян України стала менше важити в загальному ВВП країни, статки Порошенка – більше.

Українці не пробачили Петру Порошенкові відірваності від народу. Проблема не в тому, що Порошенко примножував багатство, а в тому, що президент збагачувався швидше за свій народ. Це свідчить про те, що економіка – а це вже прямий докір його владі – так і не стала народною та залишається закритою і надцентралізованою з деформованими на користь олігархів стимулами, а не вільними ринками для всіх.