Станіслав Зозуля, блогер

На відміну від декларацій представників антикорупційних організацій, чи членів наглядових рад, пропозиція задекларуватися 1200 найзаможнішим українцям є слушною.

Уся система mafia state-crony capitalism, яка сформована в Україні може існувати за рахунок двох факторів: великий уряд за розміром дискреційних повноважень та великий бізнес на корупційній ренті.

Одне без іншого бути не може, але бити треба одразу в обидві цілі: як скасовуючи зайві держрегулювання, які породжують корупцію, так і відстежуючи статки кількохсот найзаможніших сімей.

Багатство – не порок, а привід для гордості. Так це в нормальній системі і так це має бути в Україні. Щоправда багатство, яке здобуте в економічно невільній (економічно репресованій) країні щонайменше потребує пояснення.

Очевидно, що не всі з 1200 найзаможніших українців отримують корупційну ренту і явище великого чесного бізнесу з правом на гордість власними здобутками в Україні існує. Такі люди будуть морально уражені вимогою декларування, яка за філософією має бути розповсюджена лише на держслужбовців та пов’язаних з ними осіб. З іншої сторони розповсюдження норму декларування за критерієм статків на приватний сектор буде внеском найзаможнішої верстви в очищення країни.

Таким чином, якщо норма не буде поширена в майбутньому на середній клас, – що буде абсолютно невиправданим, – декларування 1200 українців не з держслужби на додаток до держслужбовців є утилітарно виправданим кроком в економічній системі, яка склалася. Саме тому ця норма при цій владі запроваджена не буде.

Джерело: Станіслав Зозуля