Станіслав Зозуля, блогер

Очевидно, що в країні відбувається контрреволюція. Реформи обернулися фарсом. І, як вишенька на торті, – скорочення секретаріату Кабміну, які пройшли за прем’єра Яценюка після Революції гідності, закінчилися зворотним роздуванням держапарату.

У країні стало на 180 чиновників більше, але рахувати потрібно по-іншому. Якщо ці 180 осіб, яким обіцяють зарплати по 50-70 тис. грн, заберуть з приватного сектора, це означає, що загальні втрати слід обчислювати двухкратно. 180 осіб перейшли з боку платників податків в стан соціальних утриманців, яких утримуватимуть за рахунок решти платників податків. Це «гра з нульовою сумою», як на війні. Якщо перебіжчики переходять на бік ворога, то у нас – це втрати, а у них – надбання.

Жодні «фігові листки», такі як директорат і аналітичні центри, жодні красиві слова, від яких вже нудить, не прикриють правду – країні не потрібна така кількість ані чиновників, ані сотень людей апарату Кабміну. Грузини розповідають, що у них не було такої надбудови радників/директоратів/помічників/чиновників над реформами, а радикальні зміни, на відміну від України, відбулися.

Що потрібно робити, давно відомо! Ніяких інших рецептів, крім обмеженого, але ефективного уряду в світі немає – велосипед не придумаєш знову. А це якраз прямо суперечить рішенню про збільшення секретаріату Кабміну, без вибачень і виправдань.

Джерело: Станислав Зозуля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ