Загалом на лаві підсудних опиняться 8 осіб / На фото – Арсеній Яценюк

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт в суд щодо розтрати держкоштів, виділених на облаштування фортифікаційних спроруд на українсько-російському кордоні. Про це 13 червня повідомляє прес-служба САП.

Обвинувальний акт скеровано до Дарницького районного суду міста Києва для розгляду по суті. Обвинувачення за фактом розтрати держкоштів пред’явлено трьом посадовим особам Державної прикордонної служби, трьом директорам фірм підрядників та двом посередникам. Загалом на лаві підсудних – 8 осіб.

Зокрема, йдеться про начальника управління будівництва адміністрації ДПСУ, екс-начальника першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ, старшого офіцера першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ, директора ТОВ «АЗІ», екс-директора ДП «Чернігівський облавтодор», директора та засновника ТОВ «Будцентр Витязь» та двох інших пособників.

Слідство встановило, що посадовці ДПСУ, за пособництва та співучасті із суб’єктами господарської діяльності спричинили збитки державі на загальну суму 16 688 496,31 грн.

Зокрема, за епізодом нецільового використання бюджетних коштів встановлено, що службовці ДПСУ виділили кошти на реконструкцію приміщень в будівлі Харківської авіаційної ескадрильї під службові приміщення, чим допустили нецільове використання коштів на 13 212 155,11 грн.

«За епізодом створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які «виводилися» державні кошти, державі заподіяно майнову шкоду в розмірі 10 372 144,40 грн», – повідомили в САП.

Обвинувачення пред’явлено за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); за ч. 2 ст. 210 ККУ (порушення законодавства про бюджетну систему України); за ч. 1 ст. 366 ККУ, (службове підроблення); ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 ККУ (фіктивне підприємництво), а також за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 ККУ (підроблення документів).

САП СКЕРОВАНО ДО СУДУ ОБВИНУВАЛЬНИЙ АКТ ЗА ФАКТОМ РОЗТРАТИ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ, ВИДІЛЕНИХ НА ОБЛАШТУВАННЯ «СТІНИ» НА…

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Mittwoch, 12. Juni 2019

Тим часом проект«Марлін» повідомляє, що у кінці травня приватна фірма ТОВ «Будцентр Вітязь», яказ 2015 року є одним із генеральних підрядників зі зведення фортифікацій на кордоні з РФ, отримала ще 20 мільйонів гривень авансу з рахунку Державної казначейської служби за продовження робіт із облаштування так званої стіни Яценюка.

Директору та засновнику «Будцентр Вітязь» Агаверді Аділову ще в 2017 році НАБУ висунуло підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах і підробці документів.

За даними журналістів «Слідство.Інфо» за весь час зведення «стіни» «Будцентр Вітязь» на початок цього року отримав від Держприкордонслужби понад 135 мільйонів гривень.

У квітні стало відомо, що ТОВ «Будцентр Вітязь» отримала перші 20 мільйонів гривень у цьому році. Таким чином сума коштів перерахована з бюджету на дану приватну  фірму в рамках проекту «стіна» сягає 175 мільйонів гривень.

Як відомо, за будівництво паркану на кордоні з Росією екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк агітував особисто з 2014 року.

Державна прикордонна служба України відмовляється оприлюднювати контракти зі зведення фортифікаційних споруд у рамках проекту «стіна Яценюка» впродовж 2015-2018 років, посилаючись на державну таємницю.

У Держбюджеті на 2019 рік за бюджетною програмою «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону» закладено видатки загального фонду  у сумі 400 млн грн.

Торік на будівництво «Стіни» витратили 500 мільйонів гривень.