Генсек НАТО Єнс Столтенберґ
Генсек НАТО Єнс Столтенберґ

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ дав інтерв’ю The Wall Street Journal напередодні візиту до Литви. Там він відкрив один з невеликих командних пунктів, які називаються «Підрозділи інтеграції сил НАТО» (NFIU), пояснює журналіст Джуліан Е.Барнс. Генсек назвав їх «ключовими елементами зміцнення нашої колективної оборони».

А ось що сказав Єнс Столтенберґ щодо стримування Росії: «Протягом 40 років основним і майже єдиним завданням НАТО було забезпечення стримування в Європі. Холодна війна скінчилася, Берлінська стіна впала, й тоді, замість того, щоби податися на спочинок, ми вирушили за межі нашого регіону (до Афганістану). Тепер ми повертаємося назад».

«Війська, які ми тримаємо в Європі, не застосовуються, але дуже корисні, оскільки забезпечують стримування», – додав Єнс Столтенберґ.

Торкнувшись теми переговорів із Москвою, він зауважив: «Помилковим є вважати, наче переговори – це вже якась поступка чи прояв слабкості», – сказав Генсек НАТО. На його думку, все більша напруженість – це додатковий резон для переговорів. Він також наголосив: рішення НАТО проводити більше навчань і змінити їхній характер – «сигнал, що сили НАТО тут, вони готові до застосування», а дії альянсу «пропорційні, прозорі, передбачувані».

Єнс Столтенберґ зауважив: великі російські навчання «можуть бути прикриттям для агресивних дій – наприклад, підтримки сил на Східній Україні або анексії Криму. Велике число раптових навчань підриває значення наших угод з Росією».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, НАТО відкриває шість штабів на своїх східних кордонах із Росією на тлі війни в Україні й загострення відносин Заходу з Москвою.

Тим часом на полігоні під Новоросійськом (РФ) розпочалися спільні армійські навчання «Славянскоє братство», на яких відбуватимуться тренування «з протидії Майдану». У навчаннях беруть участь десантники з Росії, Білорусі та Сербії.

Читайте: Українці позбулися ілюзій: «заспокоїти» Росію зможе лише НАТО

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ