Суд зняв арешт із земельних ділянок, де будується ЖК «Маргарита» та ЖК «Перлина Троєщини»

Печерський суд столиці задовольнив клопотання Київради про скасування арешту майна для добудови житлових комплексів «Перлина Троєщини» та «Маргарита», що їх зводили компанії скандального забудовника Анатолія Войцеховського. Про це пишуть Наші гроші.

Головне слідче управління Нацполіції проводить досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом того, що у 2012-2014 роках посадовці групи компаній «Укогруп» самовільно зайняли декілька земельних ділянок в Києві. Зокрема, 1,3 га по вулиці Закревського, 42-а та 0,63 га по вулиці Булгакова, 12. На захопленій землі розпочалось самовільне будівництво ЖК «Маргарита» та ЖК «Перлина Троєщини».

У рамках розслідування на ділянки було накладено арешт.

У травні цього року з листа заступника голови КМДА стало відомо, що столична влада провела разом з Генпрокуратурою та Нацполіцією нараду з вирішення проблемних питань щодо об’єктів, що належать групі компаній ТОВ «Укогруп» та ТОВ «Сіті-груп».

За результатами наради мер Києва Віталій Кличко підписав листа з дорученням визначити перелік першочергових об’єктів та розробити алгоритм подальших дій. Серед таких об’єктів опинились і ЖК «Маргарита» та «Перлина Троєщини».

У суді наголосили, що на даних об’єктах змінилася ситуація і контроль над ними перейшов до мешканців-інвесторів, які утворили ОК «ЖБК «Булгаков» та ОК «ЖБК «Наша перлина». А тому для добудови інвесторами квартир потрібно зняти арешт з землі.

Слідча поліції Видринська О. А. підтвердила, що на даний момент є підстави для часткового скасування арешту, та клопотання просила задовольнити.

Суд ухвалив рішення скасувати арешт обох земельних ділянок в частині отримання документації для добудови будинків, підключення їх до комунікацій, введення їх в експлуатацію та передачу в користування кооперативам спірних земельних ділянок.

Також 22 червня Печерський райсуд розглянув клопотання Київради про скасування арешту земельної ділянки площею 0,98 га, де будується ЖК «Мозаїка». Водночас суд відмовив в задоволенні клопотання, надавши можливість подати нове з детально виписаними причинами скасування арешту.

Компанії «Укогруп» та «Сіті Груп» контролює Анатолій Войцеховський, якого 15 липня 2016 року арештували.

У ніч на 17 липня 2016 року Печерський суд Києва призначив скандальному забудовнику запобіжний захід у вигляді 2 місяців ув’язнення з можливістю вийти під заставу в 14 мільйонів гривень. Прокуратура вимагала 50 мільйонів застави.

27 липня стало відомо, що Войцеховський вийшов під заставу, хоча раніше адвокат заявляв, що в його підзахисного немає таких грошей.

Забудовника звинувачують в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн гривень, створенні організованої злочинної групи та інших злочинах.

Через будівельну аферу Войцеховського 10 тисяч українців можуть залишитися без квартир та грошей. Варто зазначити, що це вшестеро більше, ніж інвесторів піраміди «Еліта-центр».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ