Минулого року будівельна галузь показала найгірші результати за останні 5 років

У Києві швидко зменшується кількість покупців нерухомості. Щоби розпродати все житло на ринку, знадобиться 28 років, пише Liga.net.

Минулоріч будівельна галузь показала найгірші результати за останні 5 років. 2017-го в столиці продали 2350 квартир на первинному ринку і 3210 – на вторинному, а 2016-го було укладено 4515 і 4960 договорів про продаж відповідно. Експерти вважають, що ринок досяг дна, і не очікують істотних змін у найближчому майбутньому.

Скорочення кількості угод в першу чергу спостерігається в новобудовах, будівництво яких почалося 2017 року. Житло в будинках, які вводилися в експлуатацію в минулому році, з’явилося на ринку ще два-три роки тому, тому більша частина квартир у них розпродана.

«Ще п’ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва, – розповідає директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. – Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодні йде ться приблизно про 30%».

Купівельна спроможність населення у гривні не змінилася, а в доларах скоротилася, каже експерт.

Фінансовими інструментами для покупки житла клієнти практично не користуються. Кредити на покупку нерухомості через високі іпотечні ставки (від 19 до 22% річних) і жорсткі вимоги до позичальників беруть не більше 5% покупців житла.

Водночас, як свідчить дослідження City Development Solutions, конкуренція на ринку нерухомості Києва посилюється. За підсумками 9 місяців 2017 року у столиці велися продажі в 268 об’єктах, що на 25% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.