Активісти пікетували ДПтСУ
Активісти пікетували ДПтСУ

14 січня громадські активісти «Чорного комітету», Комітету визволення політв’язнів (КВП) та інші пікетували Державну пенітенціарну службу України. Мітингувальники озвучили низку вимог до керівництва ДПтСУ, зазначивши, що після Майдану це єдина структура, що не зазнала навіть формальних реформ. Про це повідомив кореспондент видання Інформаційний Акцент з місця проведення акції. 

«Хвиля, яка захопила всю країну – це терор влади проти волонтерів, добровольців. Наприклад, у Маріупольському СІЗО утримується близько 300 сепаратистів і близько півдесятка людей, справи яких Комітет визволення політв’язнів визнав політичними. Так-от сепаратисти там – найзахищеніші. Пенітенціарна система потребує величезних змін», – зазначив присутній на акції командир добровольчого батальйону ОУН Микола Коханівський.

Основні вимоги пікету – реформи та гуманізація
Основні вимоги пікету – реформи та гуманізація
Через нелюдські умови утримання в закладах «пенітенціарки» щороку помирають десятки молодих людей
Через нелюдські умови утримання в закладах «пенітенціарки» щороку помирають десятки молодих людей

Основні вимоги, озвучені на акції: реформування структури Пенітенціарної служби; заміна керівника Служби на цивільну особу-правозахисника, а також люстрація працівників ДПтСУ. Також активісти вимагали, щоби медичну частину Пенітенціарної служби передали під управління МОЗ та публічно звітували за витрачені кошти.

Ще одна вимога – законодавче врегулювання прав затриманих
Ще одна вимога – законодавче врегулювання прав затриманих

Після пікету кільком активістам вдалося зустрітися з головою Державної пенітенціарної служби України Володимиром Палагнюком.

Богдан Тицький на собі відчув ставлення до арештованих
Богдан Тицький на собі відчув ставлення до арештованих

«Ми ставили перед Палагнюком конкретні вимоги, виконання яких – у його компетенції: законодавча ініціатива реформування структури, виконання норм Європейських пенітенціарних прав, підписані Україною ще у 2006 році, полегшення та гуманізація умов перебування в тюрмах, реформування так званої громадської ради, яка фактично є фейкова. Натомість, під час розмови Палагнюк вдавався до маніпуляцій, на наші питання не відповів, тож для нас тепер принципово добиватися його відставки і зміни керівника ДПтСУ», – прокоментував зустріч координатор «Чорного комітету» Богдан Тицький.

Нагадаємо, що 1 січня у Лук’янівському СІЗО, за попередньою інформацією, від серцевої недостатності помер 26-річний політв’язень Макар Колесников. Він перебував за ґратами з травня 2014 року, як зазначають у КВП – за боротьбу з наркопритонами. Його не встигли ні засудити, ні виправдати. За 2015 рік лише в Лук’янівському слідчому ізоляторі померло 23 особи.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 12 січня у День українського політв’язня біля Лук’янівського СІЗО активісти вимагали припинення політичних репресій та забезпечення людських умов для затриманих.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ