Американський танк M-1А1 Abrams
Американський танк M-1А1 Abrams

Збройні сили США готові розмістити в державах Балтії і Східній Європі танки, бронетранспортери та іншу важку воєнну техніку для потреб 5000 військовослужбовців. Про це повідомляє Delfi з посиланням на газету The New York Times. Збільшення військової присутності, як підкреслює видання, спрямовано передусім на стримування Росії.

Газета пише, що у разі реалізації цього плану американська військова техніка та персонал уперше будуть розміщені на колишній території СССР на постійній основі. Передбачено, що це буде також найголовніший крок, який США і НАТО зроблять для того, аби подати Росії сигнал про готовність захищати своїх союзників.

«Це дуже важлива зміна політики», – заявив газеті адмірал у відставці, колишній командувач НАТО Джеймс Ставрідіс. За його словами, таке рішення могло б заспокоїти союзників. Аналітики, поміж цього, порівнюють новий план Пентагона зі створення «Берлінської бригади», яка свого часу була розміщена в Західній Німеччині.

Звичайно, що план Пентаґона ще має затвердити Білий дім. Окрім цього, проти розміщення важкого озброєння на кордоні з Росією можуть виступити окремі країни НАТО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ