У Страсбурзі посилили заходи безпеки – місто оточене силами національної поліції та антитерористичних підрозділів

Внаслідок вчорашнього нападу на Різдвяному ярмарку в Страсбурзі загинули троє людей, восьмеро – отримали серйозні поранення, ще п’ятеро – легкі поранення. Інформація про загиблих та постраждалих наведена станом на 7-му ранку за місцевим часом (8:00 за Києвом). Про це пише Європейська правда.

Для постраждалих та членів їхніх сімей відкритий центр психологічної допомоги.

«Усіх просять залишатися пильними і дотримуватися інструкцій з безпеки», – йдеться у повідомленні.

Після стрілянини на Різдвяному ярмарку в французькому Страсбурзі посилили заходи безпеки. Місто оточене силами національної поліції та антитерористичних підрозділів.

«Уряд вирішив ввести в дію план термінових дій при терактах, який передбачає посилений контроль на кордонах, посилені заходи безпеки на всіх різдвяних ринках у Франції, щоб уникнути ризику аналогічних атак», – заявив міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер.

Згідно з його даними, загинули щонайменше 3 людини, ще 12 отримали поранення.

Особу нападника вдалось встановити. Це  29-річний уродженець Страсбурга Шеккат Шаріф.

Як повідомляють ЗМІ, після стрілянини Шаріф втік на викраденому таксі. Доки стрільця не піймають, у школах і ВНЗ призупинено навчання. Всі різдвяні заходи скасовані.

Шекката повинні були затримати ще вранці 11 грудня за вбивство, але йому вдалося втекти. Під час обшуків у його будинку виявили гранати.

Шаріф був відомий службам безпеки, як людина, що представляє загрозу національній безпеці.

Нападника активно шукає поліція, до операції залучені 350 поліцейських та співробітники спецслужб.

Як відомо, 11 грудня, у французькому Страсбурзі сталася стрілянина в центрі міста на Різдвяному ярмарку. Вогонь по перехожих відкрив невідомий чоловік.

Інформація про жертв нападу постійно змінювалась: у повідомленнях спершу йшлося про чотирьох постраждалих, зокрема і одного загиблого, далі – про 7, про 11, 13, 14 та, зрештою, 16 людей, троє з яких втратили життя.

Пізніше поліція пояснила: річ у тім, що перестрілка не була одномоментною. Злочинець тероризував центр міста впродовж трохи більше ніж години.

Упродовж усієї минулої ночі поліція Страсбурга та французького департаменту Нижній Рейн безуспішно намагалася затримати злочинця.