сміттєзвалище
Екологи з’ясували, що звалище у Крюківщині забруднює воду в колодязях навколишніх сіл

Стихійне звалище, розташоване біля селища Крюківщина в 7 км від аеропорту «Жуляни», загрожує безпеці авіапасажирів. Про це повідомляє Znaj.ua.

Побутові відходи приваблюють велику кількість птахів.

«Звалище, згідно із законом, має розташовуватися на відстані 15 км від аеропорту. У такій близькості пернаті становлять дуже серйозну загрозу для безпеки польотів», – пояснив правозахисник Олександр Лупейко.

Свого часу один з керівників «сміттєвого» підприємства надав дирекції аеропорту «Жуляни» неправдиву інформацію про те, що звалище обладнане технічними засобами для відлякування птахів, зазначив експерт та додав, що така неправдива інформація містить всі ознаки кримінального злочину.

На додачу шокують результати досліджень, які були проведені фахівцями Інституту гігієни та медичної екології ім. О.Марзєєва на звалищі в Крюківщині.  Після взятих проб води, екологи з’ясували, що звалище забруднює воду в колодязях навколишніх сіл. Оскільки в селах немає центрального водопостачання, проби води брали з колодязів місцевих жителів. Вони води показали, що люди в буквальному сенсі п’ють суцільну отруту.

У повітрі ж зафіксовано отруйні гази. Фахівці інституту підтвердили, що рівень онкологічних, серцево-судинних захворювань і хвороб органів дихання в селах Крюківщина, Тарасівка, Юрівка, Гатне в середньому в 2,5 рази перевищує аналогічні середньообласні показники, що обумовлено безпосереднім впливом сміттєзвалища на стан навколишнього середовища.

Нагадаємо, 30 травня о 15 год. 20 хв. у Жовківському районі Львівської області на території полігону твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) після завершення гасіння пожежі під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Їх завалило відходами з висоти 90 метрів.

Пожежу загасили лише 10 червня. Надзвичайна подія викликала широкий суспільний резонанс.

Читайте: Спалення львівського сміття не позначиться на екології Києва – Кличко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ