Майно арештували через борги перед «ВТБ Банком»

У рамках кримінального провадження щодо завдання збитків «ВТБ Банку» Голосіївський райсуд Києва наклав арешт на нерухоме майно ТРЦ «Караван» на вулиці Луговій, 12 у Києві, що належить ПрАТ «Лекс Холдинг», кінцевим бенефіціаром якого є бізнесмен Олександр Ярославський. Про це повідомляють Українські новини.

Ухвала райсуду Києва датована 14 лютого. Крім ТРЦ заарештована також торгово-офісна будівля площею 10,5 тис. кв. м за тією самою адресою.

Арешт накладений за клопотанням слідчих Національної поліції. Повідомляється, що досудове розслідування було відкрито 10 лютого цього року. Виявилося, що у березні 2013 року «ВТБ Банк» і ПрАТ «Лекс Холдинг» уклали кредитний договір на 75,81 млн. доларів з кінцевим строком повернення заборгованості не пізніше 15 серпня 2016 року.

На думку слідства, ПрАТ «Лекс Холдинг» не мало наміру погашати кредит і зробило лише кілька платежів на загальну суму 1,913 млн. доларів. Останній платіж був здійснений 24 лютого 2016 року.

Поліція вважає, що, не бажаючи повертати «ВТБ Банку» взятий кредит, ПрАТ «Лекс Холдинг» сформувало фіктивну заборгованість перед ТОВ «Центр юридичного обслуговування «Егіда» (Харків) у розмірі 600 тис. грн.

7 вересня 2016 року Госпсуд Києва за позовом цього ж центру юридичного обслуговування «Егіда» порушив справу про банкрутство ПрАТ «Лекс Холдинг». Поліція стверджує, що рішення почати процедуру банкрутства було ухвалено, щоб надалі мати можливість зняти обтяження на іпотечне майно з метою відчуження його третім особам, і не повертати борг банку.

Нагадаємо, що у січні Господарський суд Києва заарештував 2,185 мільярда гривень на рахунках НП «Сімер» (Київ), що належить бізнесменові Олександрові Ярославському й має борг перед «ВТБ Банком».

Антимонопольний комітет України дозволив компанії Rosiland Engineering Limited (Кіпр) придбання через компанію Calverton Establishment Ltd (Британські Віргінські острови), яку пов’язують з групою DCH Олександра Ярославського, акцій ПАТ «Харківський тракторний завод».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ