Підприємство перебуває в стадії банкрутства з 2014 року

Печерський районний суд Києва наклав арешт на 99% акцій ПАТ Чорноморський суднобудівний завод, що входить в «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського. Про це йдеться в ухвалі суду від 21 червня, передає Liga.net.

Заарештовані акції розподілені між дев’ятьма юридичними особами.

Санкції накладені за клопотанням Генеральної прокуратури в рамках кримінального провадження, порушеного у травні цього року за заявою одного з депутатів Верховної Ради (ім’я не розкривається). Іншим визначенням суд наклав арешт на все майно заводу.

Кримінальне провадження, як випливає з тексту судового рішення, порушили за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ФДМ, Мінпромполітики, ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» із внесенням у 2011 році змін до договору купівлі-продажу акцій ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод».

Такі зміни, на думку слідства, привели до зменшення обсягу інвестиційних зобов’язань на суму понад 500 мільйонів гривень, «що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків державі», а також умисного доведення до банкрутства ЧСЗ посадовими особами підприємства.

ЧСЗ перебуває в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства є Балаклавське рудоуправління, яке, як і ЧСЗ, належить Новинському.

Суднобудівний бізнес «Смарт-Холдингу» об’єднує компанія Smart Maritime Group. SMG управляє Чорноморським суднобудівним заводом, Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом «Очаків».

Бенефіціаром «Смарт-Холдингу» є бізнесмен і політик Вадим Новинський.

SMG у 2016 році збільшив обсяг виробництва в порівнянні з 2015 роком на 49% – до 395 млн грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ