З Труханова зняли всі зобов’язання, крім одного

Солом’янський райсуд Києва дозволив виїзд за кордон скандальному меру Одеси Геннадію Труханову. Відповідне рішення було ухвалено 8 червня. Про це пише INSIDER з посиланням на джерела у САП.

Сторона обвинувачення просила продовжити на два місяці попередні зобов’язання для Труханова щодо заборони пересуватися Україною та їздити за кордон, повідомляти слідство про зміну місця свого продживання та не спілкуватися з іншими підозрюваними у справі.

Водночас суд скасував усі зобов’язання, окрім останнього. Закордонні паспорти Труханову зобов’язані повернути.

Нагадаємо, НАБУ розслідує махінації з купівлею Одеською мерією багатоповерхівки за 185 мільйонів гривень для розміщення в цій будівлі «Євромеріі». Встановлено, що спочатку будинок в складі цілісного майнового комплексу державного підприємства «Завод «Краян» було продано за 4 мільйони гривень, а за кілька місяців його придбала за різко завищеною ціною Одеська мерія. У грудні 2016 року слідчі НАБУ ініціювали накладення арешту на рахунки компанії-продавця «Девелопмент еліт».

Солом’янський райсуд Києва за клопотанням НАБУ заарештував банківський рахунок, на який були переведені 185 мільйонів гривень за будівлю для «Євромеріі» Одеси, оскільки ціна була явно завищеною.

Мера Одеси Геннадія Труханова та його заступника Павла Вугельмана затримали 14 лютого 2018 року в аеропорту «Бориспіль».

15 лютого Солом’янський суд Києва відпустив Геннадія Труханова на поруки нардепа від БПП Дмитра Голубова. Також суд відпустив його заступника – Павла Вугельмана взяли на поруки депутати від групи «Відродження» Олександр Пресман та від «Опозиційного блоку» Юрій Мірошниченко.

Під стінами суду, де 15 лютого слухали справу Труханова, сталися сутички зі стріляниною. Поранення дістав один правоохоронець.

Згодом Апеляційний суд міста Києва відмовився змінити міру запобіжного заходу голові одеської міської адміністрації на тримання під вартою із альтернативою застави у 50 мільйонів гривень, як того просила САП.

За даними ЗМІ, Солом’янський райсуд Києва заарештував все задеклароване майно мера Одеси Генадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана. Варто зазначити, що основна частина статків мера переписана на його родину.

6 березня Апеляційний суд відмовився відсторонити від посади мера Одеси Геннадія Труханова, таким чином підтвердивши рішення Солом’янського райсуду Києва.

Наприкінці квітня стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро перевіряють інформацію про наявність у мера Одеси Геннадія Труханова офшорів і квартири в Лондоні.