Компанія «СКМ» подала апеляцію на рішення лондонського суду, розгляд скарги має відбутися цього року

Відомі нові деталі угоди та судової суперечки щодо продажу «Укртелекому».  З’ясувалось, що суд Лондона у червні 2017 року зобов’язав компанію «СКМ» Ріната Ахметова доплатити 760 мільйонів доларів кіпрській компанії Raga Establishment Ltd за придбання найбільшого оператора фіксованого зв’язку України. Про це повідомляє Liga.net із посиланням на матеріали суду.

Як пише видання, загальнодоступних даних про приватизацію і подальший перепродаж «Укртелекому» було небагато. Держава продала 92,79% акцій оператора в 2011 році компанії ЕСУ – дочірній фірмі австрійського фонду EPIC. А два роки потому фонд перепродав актив Рінату Ахметову.

На початку 2017 року стало відомо, що була ще одна угода – таємна. Raga Establishment Ltd (колишня назва – Epic Telecom Invest Ltd) викупила у фонду EPIC «Укртелеком», а потім перепродала його у 2013 році Ахметову за 860 млн доларів.

Raga належить Денису Горбуненку – українському екс-банкіру, що живе в Лондоні. Відповідно до судової претензії Raga, після угоди в 2013 році вона отримала від «СКМ» тільки перший транш – 100 млн доларів. Після чого корпорація Ріната Ахметова перестала платити.

Переговори між Raga і «СКМ» почалися ще в серпні 2012 року. Тобто через більше року після приватизації. Згідно з доводами відповідача, переговори почалися на вимогу екс-президента України Віктора Януковича. Нібито він попросив Ахметова купити частку в «Укртелекомі».

За версією відповідача, в ході початкових переговорів щодо потенційної купівлі «Укртелекому» вважалося, що Хорошковський був міноритарним акціонером телеком-оператора з часткою, яка приблизно дорівнює 25%. А Сергій Арбузов, який виступав довіреною особою президента-втікача в переговорах, нібито проінформував, що контрольний пакет – у Дмитра Фірташа.

Згідно з доводами «СКМ», Хорошковський пізніше продав свої акції власнику групи DF. І той став 100-процентним власником пакета акцій в операторі. Саме 100% акцій, а не 25% цікавили «СКМ».

Але Raga зі свого боку заявляє, що Горбуненко купив компанію у її колишнього власника – Хорошковського. А Фірташ, за версією Raga, ніколи не був власником EPIC, він був кредитором цієї фірми. І тепер, відповідно, хоче повернути вкладені гроші.

Лондонський арбітраж підтримав вимоги Raga, відхиливши при цьому зустрічні претензії компанії Ахметова про розірвання договору про покупку «Укртелекому».

У прес-службі «СКМ» заявили, що вже подали апеляцію на рішення лондонського суду, розгляд скарги має відбутися цього року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Окружний суд Нікосії ухвалив рішення про «заморожування» активів бізнесмена Ріната Ахметова на суму 820 мілліонів доларів у справі «Укртелекому». Також кіпрський суд заборонив Ахметову витрачати більше 20 тисяч євро на місяць.

Згоддом суд Амстердама також ухвалив рішення заморозити на території Нідерландів активи СКМ, «Метінвест» і ДТЕК, які належать Ахметову.

Читайте: Ахметов – єдиний представник України у списку багатіїв Bloomberg