Також від РФ вимагають поновити діяльність Меджлісу

Міжнародний суд ООН дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці залишаються вразливими на території анексованого Росією Криму, та  погодився на запровадження запобіжних заходів для захисту національних меншин.  Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова Суду Ронні Абрахам, передає  Європейська правда.

Суд зазначив, що порушення статей 2 і 5 Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації, на які посилається українська сторона, спрямовані на захист фізичних осіб від проявів дискримінації. Для запровадження тимчасових заходів сторона може позиватися лише тоді, коли є свідчення про акти расової дискримінації.

«Щодо наданих суду свідчень, деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад у частині ведення навчання української мовою для етнічних українців. На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці у Криму залишаються вразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні», – сказав Абрахам.

Серед іншого, суд зобов’язав РФ утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу, а також забезпечити поновлення освіти українською мовою.

Також суд наклав на обидві сторони зобов’язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації впродовж її незаконної агресії проти України. Позов подали в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, зокрема, збитий рейс MH17, а також зобов’язати Росію виплатити компенсації, розміри яких у позові не вказані.

Також українська сторона наголосила на притягненні до відповідальності офіційних осіб, винних у підтримці тероризму.

Інший блок претензій стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ