НАБУ та САП підозрюють Романа Насірова у зловживанні владою та службовим становищем, що завдало шкоди на суму приблизно 2 млрд грн

Шевченківський суд ухвалив рішення повернути внутрішній паспорт колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. Про це повідомляє INSIDER.

Внутрішній паспорт Насірова був вилучений під час обшуку як речовий доказ, а потім переданий детективами до міграційної служби як документ, що дає право виїзду за кордон.

Суд також скасував арешт годинників, які належать дружині Насірова. При цьому інші обов’язки колишнього високопосадовця суд продовжив ще на два місяці.  Зокрема, Насіров зобов’язаний носити електронний браслет, не відлучатись з Києва, здати закордонні паспорти, прибувати за викликом до слідчого, судді чи прокурора та повідомляти про зміну місця проживання.

Читайте: «Злидні» фіскала: Насіров задекларував 6 гривень річного доходу

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет міністрів на своєму засіданні 31 січня звільнив раніше відстороненого від обов’язків глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Згодом стало відомо, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Романа Насірова до Кабінету Міністрів України, другий відповідач – Державна фіскальна служба України.  Позивач просить суд визнати протиправним та незаконним розпорядження Кабміну від 31 січня 2018 року «Про звільнення Насірова Р.М. з посади Голови Державної фіскальної служби України», а також просить поновити його посаді Голови ДФС.

НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Насірова у зловживанні владою та службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що завдало шкоди на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Державної фіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата-втікача Олександра Онищенка, проти якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.

Підозру голові ДФС вручили пізно ввечері 2 березня 2017 року в лікарні «Феофанія». Після того як правоохоронці зачитали повідомлення, Насірова перевели до кардіологічної реанімації. Лікар заявив, що у чиновника стався інфаркт. Хоча пізніше Насіров цю інформацію спростував. Він заявив, що у нього діагностували «гіпертонічний криз та передінфарктний стан».

3 березня 2017 року рішенням Кабміну Насіров був відсторонений від посади глави ДФС на час розслідування. Його обов’язки тимчасово покладені на заступника Мирослава Продана.

Засідання з обрання запобіжного заходу тривало з 4 березня. 7 березня Солом’янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 100 млн грн.

10 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передала в суд звинувачення Насірова в нанесенні збитків державі в розмірі 2 млрд гривень.

Шевченківський районний суд Києва почав розгляд справи проти Насірова по суті 7 грудня 2017 року.