Енергомитниця планує оскаржити рішення суду

Подільський районний суд Києва 23 липня визнав незаконним і скасував рішення енергетичної митниці Державної фіскальної служби оштрафувати голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва на 7 мільярдів гривень, передає enkorr.

Суд не знайшов правопорушень в діях «Нафтогазу», як компанії, і Коболєва, як посадової особи, і закрив порушене енергомитницею провадження про порушення митних правил, в рамках якої був виписаний штраф.

Енергомитниця заявила, що має намір оскаржити це рішення суду.

Нагадаємо, штраф виписав начальник енергомитниці Ігор Піковський в лютому 2018 року. Митниця звинуватила Коболєва в тому, що він не забезпечив подачу додаткової митної декларації з повним пакетом супутніх документів при оформленні імпорту газу з Росії в 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,3 млрд гривень. Йдеться про закупівлю блакитного палива у російського «Газпрому» в жовтні 2015 року.

«Нафтогаз» досі не закрив митну декларацію з цього імпорту. НАК пояснює це тим, що російський монополіст включив в цей акт обсяги газу, які несанкціоновано поставляються «Газпромом» на непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Ці обсяги «Нафтогаз» не визнає і відмовляється підписувати виставлений «Газпромом» акт.